Termin: 26 lipca - 4 sierpnia 2025
Cena od: 3200,- zł + 140 euro (zniżki dla posiadaczy O.Ż)
Dolomity, to unikalne góry. Inne niż inne ze względu na swą budowę geologiczną, jak i sam wygląd. Fascynują turystów bajkowymi krajobrazami, bogactwem form skalnych, strzelistymi szczytami. Nie tworzą one charakterystycznego łańcucha górskiego, a składają się z grup skalnych, oddzielonych od siebie dolinami i przełęczami. Położone są w południowej części Alp w całości na terenie Włoch. Mnogość i różnorodność tras turystycznych sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wyjątkowość tych gór potwierdziło wpisanie tego całego obszaru na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2009 roku.

Dolomity to jedne z najbardziej fascynujących gór w Europie. jedyne w swoim rodzaju górskie krajobrazy. Ostre, skaliste szczyty, przekraczające często 3000 m n.p.m. Piękne zielone doliny wrzynające się pomiędzy poszczególne grupy skalne. Malowniczo położone schroniska i górskie wioski z charakterystyczną architekturą. Trudno jest wybrać najpiękniejsze miejsca wędrówek, gdy przyjeżdża się tu na kilka dni. Niemniej jednak udało się subiektywnie wybrać najciekawsze miejsca, które odwiedzimy podczas letnich wędrówek w tych wyjątkowych górach.
Baza wypadowa będzie znajdować się w jednym z hoteli na przełęczy Pelegrino. Oprócz normalnych tras trekkingowych dostępnych dla przeciętnego turysty będzie możliwość przejść specjalnie ubezpieczonymi drogami zwanymi via ferratami. Przejścia via ferratami realizowane są indywidualnie, na własną odpowiedzialność i są przeznaczone dla osób z doświadczeniem na tego typu drogach. Na trasy piesze dojeżdżamy autokarem.
Zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4, 5 osobowych. W ofercie wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji. ostateczna cena uzależniona jest od rodzaju zakwaterowania. Zniżki dla stałych klientów (posiadaczy Odznak Żuka).
1 DZIEŃ
Sobota 26.07.2025
Wyjazd w godzinach popołudniowych ze Świdnicy i Wrocławia. Przejazd do Włoch.
2 DZIEŃ
Niedziela 27.07.2025
W godzinach porannych przyjazd do Włoch.
Trekking.
Trasa 1a: W GRUPIE SKALNEJ ODLE I PUEZ
Grupa Odle to niewielka grupa skalna, którą dość nietypowo dla Dolomitów tworzy grzbiet, u którego podnóża rozciągają się zielone hale. Puez to z kolei położona grupa wznosząca się nad doliną Vallunga. Obie grupy uważane są za jedne z bardziej malowniczych pasm Dolomitów. Położone są w Parku Przyrody Puez-Geisler. Od południa ogranicza je dolina Val Gardena. To właśnie z tej doliny rozpoczniemy wędrówkę. Wjeżdżamy wyciągiem z miejscowości Ortisei pod szczyt Seceda. Stąd trawersami pod głównym grzbietem Odle dochodzimy do Furceli de Forces. Kolejnymi punktami będzie: Col dala Pieres, Furcela dla Piza, schronisko Stevia, Furcela San Silvestro. Końcowym punktem będzie malownicza miejscowość Selva położona w dolinie Gardena.
Długość trasy około 17 km. Czas przejścia około 7 godzin. Łącznie w górę 700 m, w dół 1600 m.
Trasa 1b: W GRUPIE SKALNEJ ODLE I PUEZ (KRÓTSZA)
Trasa zaczyna się i kończy tak jak 1a. Przebieg ma też podobny z tym, że w tej wersji omijamy Furcelę de Forces i schronisko Stevia.
Długość trasy około 13 km. Czas przejścia około 5 godzin. Łącznie w górę 200 m, w dół 1100 m.
Trasa 1c: ODLE I PUEZ + VIA FERRATA SAS RIGAIS
Trasa pokrywa się z 1b, tylko tu dodatkowo jest możliwość zdobycia trzytysięcznika Sas Rigais poprzez via ferratę. Są trzy możliwości wejścia na szczyt. Via ferraty o trudności B, B+ i C.
Długość trasy około 17 km. Czas przejścia około 8 godzin. Łącznie w górę 200 m, w dół 1100 m.
Przejazd do miejsca noclegowego.
Zakwaterowanie.
Obiadokolacja.
Nocleg.
3 DZIEŃ
Poniedziałek 28.07.2025
Śniadanie.
Przejazd do miejscowości Nova Levante.
Wjazd kolejką linową z miejscowości Nova Levante na wysokości 2339 m do Rifugio Fronza alle Coronelle.
Trekking.
Trasa 2a: CATINACCIO (ROSENGARTEN) – W RÓŻANYM OGRODZIE KRÓLA LAURINA
Trekking w najpopularniejszej grupie w zachodniej części Dolomitów zwanej Catinaccio. Jej niemiecka nazwa Rosengarten – to po polsku „ogród różany”. Odwołuje się do średniowiecznej sagi o królu Laurinie, który wysoko w górach miał zamek i ogród pełen róż. Według legendy najważniejsze i najbardziej tajemnicze miejsce, czyli ogród, znajdowało się w Gartl, wysokogórskim kotle leżącym w centralnej części grupy. Nasza trasa będzie przebiegać właśnie w tej części Catinaccio, którą tworzy wysokogórski kocioł Gartl („Różany Ogród”) i otaczające go najwyższe, dochodzące do trzech tysięcy metrów, szczyty grupy oraz największa i najważniejsza dolina grupy – Val di Vajolet ze słynną Halą Gardeccią (1950 m) określaną mianem najpiękniejszej w Dolomitach. Rozpoczynamy od wjazdu wyciągiem na wysokość 2339 m, skąd spod schroniska Rifugio Fronza alle Coronelle ruszymy w stronę przełęczy Passo delle Coronelle (2630 m), dotrzemy do schroniska Rifugio Preuss (2243 m) i Rifugio Vajolet (2243 m), a następnie przejdziemy doliną Val di Vajolet. Na dalszej trasie kilka schronisk górskich, w których będzie można się zatrzymać i odpocząć m.in.: Rifugio Stella Alpina Spiz Piaz (1960 m), Rifugio Gardeccia (1949 m), Rifugio Catinaccio (1950 m), Rifugio Negritella (1980 m), Rifugio Passo Principe (2601 m), Rifugio Ciampedie (1998 m). Trekking zakończymy schodząc do miejscowości Vigo di Fassa (opcjonalnie możliwość zjazdu wyciągiem).
Długość trasy około 13 km. Czas przejścia około 6 godzin. Łącznie w górę około 450 m, w dół 1350 m.
Trasa 2b: CATINACCIO (ROSENGARTEN) – W RÓŻANYM OGRODZIE KRÓLA LAURINA + VIA FERRATA SANTNER
Rozpoczynamy od wjazdu wyciągiem na wysokość 2339 m, skąd spod schroniska Rifugio Fronza alle Coronelle rozpoczyna się via ferrata Santner. Droga łączy w/w schronisko i Rifugio Passo Santner i prowadzi w samo serce grupy Catinaccio, do legendarnego „ogrodu różanego”, czyli kotła Gartl. Trudności koncentrują się na pokonaniu rynny, która wyprowadza na skały ponad przełęcz Passo Santner. Rynna bywa zawalona śniegiem, czasem jest zalodzona. Via verrata o trudności B+. Następnie dochodzimy do schroniska Rifugio Preuss (2243 m) i Rifugio Vajolet (2243 m). Dalej trasa pokrywa się z 2a. rekking zakończymy schodząc do miejscowości Vigo di Fassa (opcjonalnie możliwość zjazdu wyciągiem).
Długość trasy około 13 km. Czas przejścia około 8 godzin. Łącznie w górę około 550 m, w dół 1450 m.
Przejazd do miejsca noclegowego.
Obiadokolacja.
Nocleg.
4 DZIEŃ
Wtorek 29.07.2025
Śniadanie.
Przejazd do miejscowości Moena.
Wjazd kolejką linową z miejscowości Moena (1400 m) do Cune (2200 m) – 20 euro.
Trekking.
Trasa 3a: CIMA BOCCHE (2745 m) – ŚLADAMI WALK I WOJNY ŚWIATOWEJ
Celem naszego trekkingu będzie Cima Bocche (2745 m), najwyższy szczyt małej grupy w Dolomitach położonej pomiędzy przełęczą San Pellegrino a doliną Predazzo charakteryzującą się pionową 400-metrowej wysokości ścianą północną i łagodnymi południowymi zboczami. Góra geograficznie zaliczana jest do Dolomitów, ale geologicznie nie jest częścią tego pasma, gdyż jest zbudowana z porfiru, stąd jej ciemna barwa. Trasa trekkingu przebiegać będzie w północnej części Parco Naturale Paneveggio Pale di San Martino i prowadzić będzie wzdłuż słynnych alpejskich jezior Lusia położnych na wysokości 2400 m oraz śladami walk I wojny światowej. Na szlaku będą nam towarzyszyć pozostałości fortyfikacji austriackiej linii obrony: ruiny fortów, podziemne schrony, jaskinie i okopy. Na trasie schronisko: Rifugio Passo Lusia (2000 m).
Długość trasy około 18 km. Czas przejścia około 8 godzin. Łącznie w górę około 1200 m, w dół 1500 m.
Trasa 3b: CIMA BOCCHE + VIA FERRATA GRONTON
Ferrata Grotton praktycznie na całej swojej trasie prowadzi po półkach skalnych i okopach z okresu I wojny światowej zbudowanych przez Austriaków po północnej stronie góry, pod koniec wspina się na krawędź grani. Czas przejścia ok. 2 godziny. Wariant łączy się z trasą podstawową. Via ferrata o trudności B.
Długość trasy około 18 km. Czas przejścia około 9 godzin. Łącznie w górę około 1200 m, w dół 1500 m.
Przejazd do miejsca noclegowego.
Obiadokolacja.
Nocleg.
5 DZIEŃ
Środa 30.07.2025
Śniadanie.
Trekking.
Trasa 4a: W GRUPIE PALA, NAD DOLINĄ VENEGIA
Trekking w najbardziej na południe wysuniętej części Dolomitów, czyli w grupie Pala. Jest to największa powierzchniowo grupa tego pasma, której poszczególne części krajobrazowo bardzo różnią się między sobą. Słowo „pala” oznacza śmiałą turnię skalną. W tej grupie spotkamy ich mnóstwo, ale oprócz tego będziemy mogli podziwiać wszelkie formy górskiego krajobrazu. Nasza trasa będzie przebiegać w północnej części grupy Pala. Jej centralnym ogniwem jest kilka trzytysięczników skupionych wokół Cima della Vezzana (3192 m). Trekking rozpoczynamy z przełęczy Passo Valles (2032 m) i trawersową ścieżką dojdziemy do przełęczy Forcella Venegia (2212 m). Po prawej stronie widoki na dolinę Val Venegia, która ma swój początek pod najwyższymi szczytami Pali. Dalej kierujemy się w stronę schroniska Baita Segantini (2291 m). Zostało ono nazwane na cześć Giovanniego Segantiniego, słynnego malarza krajobrazów z Arco i położone jest nad niewielkim jeziorem, w którym odbijają się najważniejsze szczyty grupy. Miejsce to zapewnia jeden z najpiękniejszych widoków we wschodnich Dolomitach. Schronisko położone jest malowniczo przy górnym odcinku Passo Rolle – jednej z najbardziej widowiskowych przełęczy w Alpach. Dla chętnych możliwość wydłużenia trasy i możliwość zdobycia szczytu Monte Castellaz (2333 m). Trekking zakończymy schodząc do przełęczy Passo Rolle (1970 m).
Długość trasy około 15 km. Czas przejścia około 7 godzin. Łącznie w górę około 700 m, w dół 750 m.
Trasa 4b: W GRUPIE PALA, MULAZ
Początek trasy przebiega tak jak 4a. Na przełęczy Forcella Venegia (2212 m) odbijamy w lewą stronę na szlak prowadzący na przełęcz Forcella Venegiotta (2299 m), następnie na Passo dei Fochet di Focobon (2291 m) i kierujemy się w stronę do schroniska Rifugio Mulaz (2571 m). Dalej schodzimy do schroniska Baita Segantini (2291 m) i idziemy zgodnie z przebiegiem trasy 4a. Trekking kończymy na przełęczy Passo Rolle (1970 m).
Długość trasy około 17 km. Czas przejścia około 8 godzin. Łącznie w górę około 1050 m, w dół 1100 m.
Przejazd do miejsca noclegowego.
Obiadokolacja.
Nocleg.
6 DZIEŃ
Czwartek 31.07.2025
Śniadanie.
Trekking.
Trasa 5a: POD SKALNYMI ŚCIANAMI GRUPY MONZONI I VALLACCIA
Wędrówkę rozpoczniemy z przełęczy San Pellegrino Pass (1918 m). Trekking przebiegał będzie w otoczeniu grupy skalnej Monzoni-Vallaccia i jej najwyższych szczytów (Cima Undici (2550 m), Sasso delle Dodici (2446 m), Punta Vallaccia (2637 m)), zaliczanej do królestwa Marmolady, stanowiącej jej południowo-zachodnią odnogę. Traktowana jest ona jako pojedyncza grupa, ale jej części różnią się budową geologiczną i krajobrazem. Grzbiet Monzoni ma pochodzenie wulkaniczne, podczas gdy Vallaccia ma typowe cechy Dolomitów ze smukłymi iglicami i bardzo wysokimi ścianami z szarego wapienia ułożonymi w podkowę i otoczonymi głęboką doliną Valle di San Nicolo, tuż nad Pozza di Fassa, do której zejdziemy, i w której zakończymy wędrówkę. Na trasie trekkingu schroniska: Rifugio Passo delle Selle (2530 m), Rifugio Monzoni Torquato Taramelli (2046 m), Rifugio Vallaccia (2275 m).
Długość trasy około 15 km. Czas przejścia około 8 godzin. Łącznie w górę około 1100 m, w dół 1600 m.
Trasa 5b: VIA FERRATA ALTA VIA BRUNO FEDERSPIEL I VALLACCIA
Wędrówkę rozpoczniemy z przełęczy San Pellegrino Pass (1918 m), skąd podejdziemy pod przełęcz Passo delle Selle (2530 m). Tu rozpoczyna się wysokogórska trasa graniowa Alta Via Bruno Federspiel (dosłownie „wysoka trasa Bruno Federspiel”), która przebiega wzdłuż grupy Monzoni aż do przełęczy Forcella la Costella (2510 m). Chociaż nazywana jest via ferratą i ma odcinki ubezpieczone to jest dość nietypowa. Nie ma zbyt wielu wspinaczkowych fragmentów, za to jest dużą atrakcją dla miłośników długich alpejskich przejść i panoramicznych widoków. Trasa jest też ciekawa z historycznego punktu widzenia, gdyż przebiega wzdłuż wykutych w skale austriackich stanowisk bojowych z czasów I wojny światowej. Z przełęczy Forcella la Costella (2510 m) zejdziemy do miejscowości Soraga, gdzie zakończymy trekking.
Dla chętnych możliwość odbicia od przełęczy Forcella la Costella (2510 m) i przejście dodatkową via ferratą Gadotti at Sass Aut zlokalizowaną w małej grupie szczytów położonych na południowym zboczu Val San Nicolò. Jest ona naturalną kontynuacją via ferraty Bruno Federspiel. Trasa jest średnio trudna technicznie, jednak jest długa i charakteryzuje się dużymi różnicami wysokości. Trasę kończymy schodząc do miejscowości Soraga.
Długość trasy około 18 km. Czas przejścia około 9 godzin. Łącznie w górę około 1200 m, w dół 1900 m.
Przejazd do miejsca noclegowego.
Obiadokolacja.
Nocleg.
7 DZIEŃ
Piątek 01.08.2025
Śniadanie.
Przejazd do miejsowości San Martino di Castrozza.
Wjazd dwuetapowym wyciągiem Colverde + Rosetta (cena ok. 20 euro).
Trekking.
Trasa 6a: GRUPA PALA
Trekking w grupie Pala z fantastycznymi widokami na otoczenie doliny Val di Roda i kocioł Paradidali. Nasza trasa będzie przebiegać w południowej części grupy. Trekking rozpoczynamy w miejscowości San Martino di Castrozza, skąd dwuetapowym wyciągiem wjedziemy na wysokość ok. 2600 m. Tuż obok znajduje się szczyt Rosetta (2743 m), a w niewielkiej odległości od kolejki najważniejsze schronisko grupy Pala – schronisko Rosetta (2581 m). Dalej zmierzamy na przełęcz Passo di Val Roda (2567 m) i schodzimy ostro w dół wzdłuż serpentyn ścieżki i kierujemy się w stronę przełęczy Passo di Ball (2443 m). Podejście na przełęcz prowadzi odcinkami wąską, eksponowaną półką, wzdłuż której zamontowano ubezpieczenia (linę stalową). Podejście nie wymaga sprzętu do asekuracji. Z Passo di Ball otwiera się widok na kocioł Paradidali. Schodzimy do schroniska położonego w tym kotle – rifugio Pradidali (2278 m), a następnie schodzimy leśną doliną Val di Paradidali. Wędrówkę kończymy w Val Canali.
Długość trasy około 16 km. Czas przejścia około 8 godzin. Łącznie w górę około 450 m, w dół 1900 m.
Trasa 6b: GRUPA PALA + VIA FERRATA GIUSELLA I PORTON
Pierwsza część trasy przebiega tak jak 6a. Na przełęczy Passo di Ball (2443 m) odbijamy w prawą stronę na szlak prowadzący na ubezpieczoną ścieżkę Sentiero Nico Gusella, która łączy dwie przełęcze: Passo di Ball i Porton (skala trudności B). Giusella nie jest klasyczną ferratą. Odcinków wspinaczkowych jest niewiele. Wędrujemy wysoko ponad doliną Val Cismon, wzdłuż głównej grani grupy Pala (fragmentami trasa prowadzi nieubezpieczonym, stromym zboczem). Dodatkowym bonusem jest możliwość zdobycia szczytu Cima di Val di Roda (2791 m). Od przełęczy Passo di Porton (2480 m) kontynuujemy trasę ferratą Porton (skala trudności B/C) i dochodzimy do schroniska rifugio Pradidali (2278 m). Dalszy przebieg trasy tak jak 6a.
Długość trasy około 18 km. Czas przejścia około 9 godzin. Łącznie w górę około 800 m, w dół 2250 m.
Przejazd do miejsca noclegowego.
Obiadokolacja.
Nocleg.
8 DZIEŃ
Sobota 02.08.2025
Śniadanie.
Trekking.
Trasa 7a: POD ŚCIANĄ MARMOLADY – VAL CONTRIN I VAL CIRELE
Trekking w grupie Marmolady. Wędrówkę rozpoczniemy przy dolnej stacji kolejki Ciampac i przejdziemy szlakiem prowadzącym dnem doliny Val Contrin. Wyższa część doliny jest niemal płaska, z szeroką drogą. Otoczona jest murami skalnymi zachodniej i południowej ściany Marmolady. Na początku, gdzie jest stroma, porasta ją gęsty las z szumiącymi potokami. Docieramy do schroniska Rifugio Contrin (2016 m) i kontynuujemy wędrówkę doliną Val del Cirele do przełęczy Pass de le Cirele (2683 m), a nastęnie rozpoczynamy schodzenie do schroniska Rifugio Fuciade. Trasę kończymy na przełęczy San Pellegrino Pass (1918 m).
Długość trasy około 18 km. Czas przejścia około 7 godzin. Łącznie w górę około 1200 m, w dół 800 m.
Trasa 7b: COSTABELLA
Pierwsza część trasy przebiega tak jak 7a. Na przełęczy Pass de le Cirele (2683 m) odbijamy w prawą stronę i kierujemy się na długą grań, której środkowa część ciągnie się do przełęczy Passo Selle i przebiega przez szczyt Cima dell’Uomo i Costabella. Grań Costabella była w czasie I wojny światowej terenem zaciętych walk pomiędzy wojskami austriackimi a włoskimi. Do dziś zachowały się liczne ślady okopów i umocnień, tunele oraz wykute w skale stanowisko obserwacyjne z niewielką wystawę poświęconą walkom w tym rejonie. Wzdłuż grani wytyczono ubezpieczoną i widokową trasę (skala trudności A+). Przejście kończymy na przełęczy San Pellegrino Pass (1918 m).
Długość trasy około 14 km. Czas przejścia około 9 godzin. Łącznie w górę około 1300 m, w dół 1300 m.
Przejazd do miejsca noclegowego.
Obiadokolacja.
Nocleg.
9 DZIEŃ
Niedziela 03.08.2025
Śniadanie.
Wykwaterowanie.
Prtzejazd na przełęcz Passo Gardena.
Trekking.
Trasa 8a: GRUPA PUEZ I VAL LUNGA
Trekking w północno-zachodnim skraju Dolomitów w najbardziej rozległej i zróżnicowanej grupie tej części – grupie Puez. Przypomina ona szczypce kraba, którego szczęki zawierają się wokół potężnego kanionu – doliny Val Lunga. Trekking rozpoczniemy z jednej z najważniejszych przełęczy w Dolomitach – Passo Gardena (2121 m) od dość wymagającego podejścia zakosami przez niewielką dolinkę zawaloną piargami na przełęcz Passo Cir (2469 m), a następnie na przełęcz Passo di Crespeina (2528 m). Po zejściu z przełęczy mijamy jezioro i kontynuujemy wędrówkę przez plateau Altipiano di Crespeina do przełęczy Ciampac (2366 m) i docieramy do schroniska Rifugio Puez (2475 m), z którego rozciągają się księżycowe widoki na grupę Puez. Rozpoczynamy schodzenie z płaskowyżu i kontynuujemy wędrówkę polodowcową doliną Val Lunga schodząc do miejscowości Stevia, w której kończymy trekking.
Długość trasy około 17 km. Czas przejścia około 7 godzin. Łącznie w górę około 600 m, w dół 1150 m.
Trasa 8b: GRUPA PUEZ I VAL LUNGA + VIA FERRATA PITLA CIR
Trasa na całej długości przebiega tak jak 8a. Dla chętnych możliwość odbicia na ferratę Pitla Cir – tam i z powrotem. Pizes Cir to grupa turni na północ od przełęczy Passo Gardena. Stoi tu kilka grani – igieł. Pitla Cir, na którą prowadzi ferrata, jest jedną z nich.
Długość trasy około 20 km. Czas przejścia około 9 godzin. Łącznie w górę około 1200 m, w dół 1750 m.
Wyjazd w drogę powrotną.
10 DZIEŃ
Poniedziałek 04.08.2025
Przyjazd do Świdnicy i Wrocławia w godzinach porannych.
Baza noclegowa
Miejsca trekkingów
- Wyjazd autokarem z Wrocławia i Świdnicy.
- Dokumentem podróżnym może być dowód osobisty lub paszport.
- Wskazane jest posiadanie ze sobą karty EKUZ.
- Kwotę w złotówkach pobieramy przed wyjazdem zgodnie z umową. Kwoty w euro pobieramy dopiero na miejscu.
- Zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2, 3, 4, 5 osobowych.
- Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje.
- Możliwość rezerwacji miejsca w autokarze (dodatkowo płatne – 50 zł od osoby). Rezerwacja miejsc w autokarze będzie możliwa po 15 lipca (otrzymacie Państwo drogą e-mailową plik z rozrysowanymi i ponumerowanymi miejscami w autokarze wraz z zasadami rezerwacji).
- Wycieczka ma charakter górski i wymaga odpowiedniego przygotowania.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niektórych punktów wycieczki, i zaproponowania wycieczek alternatywnych, z powodów zmiennych warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności.
- Kolejność jak i przebieg tras może się zmienić. O kolejności tras ostatecznie decyduje na miejscu organizator lub przewodnik.
- Realizacja programu uzależniona od warunków atmosferycznych.
- Trasy górskie przeznaczone dla osób w każdym wieku. Wymagana kondycja do przejścia kilkunastokilometrowej trasy.
- Trekkingi odbywają się w tzw. „wersji na lekko” tzn, że bagaże zostają w miejscu zakwaterowania. Na trasę zabieramy tylko podręczny plecak z wyposażeniem na jednodniową wycieczkę.
- Zakwaterowanie podczas pobytu jest w jednym miejscu. Uczestnik nie musi brać udziału w każdym trekkingu. Może zdecydować o pozostaniu na miejscu i organizacji czasu we własnym zakresie.
- Dla posiadaczy Diamentowej i Platynowej Odznaki Żuka zniżka 200 zł, dla posiadaczy odznaki Złotej 150 zł zniżki, dla posiadaczy odznaki Srebrnej 100 zł zniżki.
Świadczenia zawarte w cenie:
- 7 noclegów w apartamentach (szczegóły w dziale Zakwaterowanie)
- 7 śniadań
- 7 obiadokolacji
- 8 trekkingów górskich
- Przejazd autokarem podczas realizacji programu.
- Ubezpieczenie NNW 30 000 euro i KL 15 000 zł
- Obowiązkowa opłata na UFG i TFP
- Obsługa przewodnika górskiego na trasach pieszych
- Opłata klimatyczna
- Media oraz sprzątanie końcowe
Cena nie zawiera:
- Biletów na kolejki górskie
- Opłaty za rezerwację miejsca w autokarze (50 zł od osoby) – rezerwacja miejsc będzie możliwa po 15 lipca
- Wydatków własnych uczestników
- Innych biletów wstępu
- Ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży
Baza wyprawy będzie znajdować się w jednym z hoteli na przełęczy Pelegrino. W trakcie pobytu uczestnicy zakwaterowani zostaną w pokojach 2, 3, 4, 5 osobowych (w miarę dostępności wolnych miejsc). W hotelu znajduje się restauracja, gdzie będą serwowane posiłki (śniadania i obiadokolacje).
3200,- zł + 140 euro – zakwaterowanie w pokojach 4, 5 osobowych
3200,- zł + 180 euro – zakwaterowanie w pokojach 3 osobowych
3200,- zł + 210 euro – zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych
UWAGA! Uczestnicy kwaterowani są wg kryterium płci i wieku. Organizator bierze pod uwagę Państwa sugestie dotyczące rodzaju zakwaterowania. Ilość i rodzaj pokoi jest ograniczona, dlatego ostateczna decyzja co do zakwaterowania pozostaje w gestii organizatora. Kolejność zapisów jest istotna.
Rezerwacji wycieczki należy dokonywać za pomocą Formularza Rezerwacji drogą mailową na adres: bt@piotrzuk. Pytania formalne dotyczące wyprawy: 512 643 880 w dni robocze od godz. 10:00 do 16:00. Szczegóły techniczne wyprawy: Piotr Żuk 733 899 833.