włochy. wypoczynek nad adriatykiem i dolomity
Pobyt w nadmorskim kurorcie bibione z jednodniowymi wypadami w góry
wrzesień 2021

Termin: 10 - 19 września 2021

Cena: od 1100,- zł od osoby

W połowie września znowu odwiedzimy Włochy. Naszą bazą będzie kurort Bibione nad samym Adriatykiem. Wypoczynek nad morzem, przeplatany na zmianę wypadami w góry. Podczas czterech trekkingów odwiedzimy południową część Dolomitów oraz Prealpy Weneckie. Będą to łącznie 4 wycieczki trekkingowe. Wszystkie trasy są łatwe, niemniej jednak wymagają kondycji jak w przeciętnych jednodniowych wycieczkach w polskich górach.  Wyjazd można połączyć z wcześniejszą imprezą trekkingową w PN Gran Sasso. 

Jak co roku we wrześniu zapraszamy na wspólny wyjazd na południe Europy. Odwiedzimy po raz kolejny włoski kurort Bibione. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Wypoczynek nad ciepłym jeszcze Adriatykiem, można będzie urozmaicić z trekkingami górskimi w Dolomitach i Prealpach Weneckich. Ze względu na dość bliskie położenie tych pasm górskich od morza proponujemy cztery jednodniowe wycieczki górskie w oparciu o bazę w Bibione. Cena zawiera podstawową ofertę pobytową w Bibione + 4 wycieczki trekkingowe. Dodatkowo możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych

1 DZIEŃ

Piątek 10.09.2021

Wyjazd z Wrocławia i Świdnicy w godzinach wieczornych. 

2 DZIEŃ

Sobota 11.09.2021

Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Przyjazd do Bibione i zakwaterowanie w obiektach noclegowych około południa.

3 DZIEŃ

Niedziela 12.09.2021

Wycieczka trekkingowa w pasmo Monte Grappy. 

Pierwszą trasą trekkingową będzie dość nietypowe miejsce, rzadko odwiedzane przez piechurów z Polski. Położona w Prealpach Weneckich Monte Grappa znana jest każdemu Włochowi. Tu na samym szczycie położone jest Sacrario Militare del Monte Grappa. To monumentalne miejsce pochówku żołnierzy zabitych po obu stronach I wojny światowej. Rozegrały się tu trzy bitwy w 1917 i 1918 roku. Masyw Monte Grappy wznosi się ponad 1500 m nad wielkimi równinami Doliny Padu. Toteż wędrówka skrajem masywu, starymi duktami drążonymi tu w czasie I wojny światowej, stanowi o wyjątkowej atrakcyjności tej trasy. Zakończenie przy niezwykłym kościele Tempio Canoviano w podgórskiej miejscowości Possagno. Kościół w kształcie rotundy wybudowany na wzór rzymskiego Panteonu. Architektem był pochodzący z Passagno, jeden z największych artystów neoklasycyzmu, Antonio Canova. Sam Canova jest w nim też pochowany.

Przebieg trasy:

Rifugio Bassano (1700) –  Monte Grappa (1776) – Sentiero delle Meate – Monte Palon (1305) – Castel Cesil (1142) – Possagno (300)

Długość trasy 15 km, czas przejścia około 7 godzin. Suma podejść 650 m, w dół 1950 m.

4 DZIEŃ

Poniedziałek 13.09.2021

Pobyt w Bibione lub wycieczka fakultatywna (dodatkowo płatna)

5 DZIEŃ

Wtorek 14.09.2021

Wycieczka trekkingowa w Dolomity.

Trasa w grupie skalnej Croda da Lago, położonej na południowy zachód od Cortiny d’Ampezzo. Malownicza trasa poprzez dwie przełęcze masywu. Ścieżka przebiega pod charakterystycznym grzebieniem Rochety i ścianami potężnej płyty skalnej, Lastoni di Formin. Zakończenie na Przełęczy Giau, ważnym punkcie wypadowym tej części Dolomitów. Trasa dość długa ale łatwa technicznie.

Przebieg trasy:

Forcella Staulanza (1773 m) – Rifugio Città di Fiume (1918) – Forcella Ambrizzola (2277 m) – Forcella di Giau (2370 m) – Passo Giau (2236 m)

Długość trasy 13 km, czas przejścia około 7,5 godziny. Suma podejść 950 m, w dół 500 m.

6 DZIEŃ

Środa 15.09.2021

Dzień wolny. Pobyt w Bibione lub wycieczka fakultatywna (dodatkowo płatna)

7 DZIEŃ

Czwartek 16.09.2021

Wycieczka trekkingowa w Dolomity.

Łatwa i widokowa trasa pomiędzy dwoma przełęczami Valles i Rolle. To wędrówka poprzez północną część Grupy skalnej Pale. Duża część trasy przebiega nad malowniczą doliną Val Venegia. Ze ścieżki widoki na jedne z najwyższych szczytów Pale. Po drodze odwiedzimy schronisko Baita Segantini, bajkowo położone nad górskim jeziorem ze ścianą skalnych turni w tle. Przed zejściem na Passo Rolle dla chętnych możliwość zdobycia ciekawego szczytu Castellaz, który stanowi wyśmienity punkt widokowy na inne szczyty Pale.

Przebieg trasy: 

Passo Valles (2032) – Forcella Venegia (2212 m) –  – Baita Segantini (2174) – Castellaz (2333 m) – Passo Rolle (1972)

Długość trasy około 15 km, czas przejścia około 6,5 godziny. Suma podejść 650 m, w dół 720 m.

8 DZIEŃ

Piątek 17.09.2021

Dzień wolny. Pobyt w Bibione lub jedna z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatna)

9 DZIEŃ

Sobota 18.09.2021

Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd w Dolomity na Przełęcz Giau. Celem tej wycieczki będzie odwiedzenie malowniczej grupy skalnej Averau – Nuvolau oraz symbolicznych turni skalnych Cinque Torri. Averau – Nuvolau, to niewielki powierzchniowo obszar położony pomiędzy Przełęczami Giau a Falzarego. Łatwa dostępność i atrakcyjność tego tego terenu stanowi o jego popularności. Na trasie co najmniej 5 schronisk górskich ze spektakularnie położonym na samej grani schroniskiem Nuvolau. Cinque Torri (po polsku Pięć Wież), to raj dla wspinaczy. Obejrzymy to miejsce przechodząc pomiędzy tymi skalnymi wieżami.

Przebieg trasy:

Passo Giau (2236 m) – Rifugio Averau (2413) – Rifugio Nuvolau (2575) – Rifugio Scoiattoli (2255) – Cinque Torri (2250) – Rifugio Cinque Torri (2137) – Droga SR48 (1800) 

Długość trasy około 12 km, czas przejścia około 5 godzin. Suma podejść 480 m, w dół 900 m.

Wyjazd w dalszą część drogi powrotnej.

10 DZIEŃ

Niedziela 19.09.2021

Przyjazd do Wrocławia i Świdnicy w godzinach porannych.

MAPA

Baza

Miejsca trekkingów

Inne atrakcje turystyczne

BIBIONE

Bibione jest idealnym miejscem do wypoczynku dla każdego. Nie ważne czy jesteś młody, jesteś emerytem, czy może masz rodzinę, jesteś aktywny, czy wolisz spędzać czas na plaży, tu każdy znajdzie coś dla siebie. W Bibione jest fantastycznie ciepłe morze, nawet we wrześniu, z łagodnie opadającym brzegiem. Fakt woda nie jest krystalicznie czysta, jak np. w Chorwacji, ale z prostego powodu – w Bibione plaża i zejście do morza jest piaszczyste! To tu plaże mają certyfikat BLUE FLAG (odznaczane symbolem błękitnej flagi są najczystsze plaże). W Bibione możecie poznać smak pysznej kuchni śródziemnomorskiej – raj dla miłośników owoców morza! Mnóstwo ścieżek rowerowych i pieszych ciągnących się kilometrami.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

W dniach wolnych od górskich wycieczek, możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych (przy odpowiedniej ilości chętnych). Przykładowe wycieczki fakultatywne na miejscu:

DODATKOWE INFORMACJE
 • Dokumentem podróżnym może być dowód osobisty, lub paszport. 
 • Wskazane jest posiadanie ze sobą karty EKUZ
 • Bazą noclegową będzie ośrodek wypoczynkowy w dzielnicy Bibione Lido del Sol w odległości około 400 m od morza.
 • Posiłki przygotowujemy samodzielnie w oparciu o aneksy kuchenne.
 • Zakupy produktów żywnościowych dokonujemy w miejscowych marketach.
 • Kolejność jak i przebieg tras może się zmienić. O kolejności tras ostatecznie decyduje na miejscu organizator lub przewodnik.
 • Realizacja programu uzależniona od warunków atmosferycznych.
 • Uczestnik powinien być wyposażony w niezbędna wyposażenie odpowiednie na całodniowy pobyt w górach.
 • Zakwaterowanie: mieszkania wakacyjne (tzw. apartamenty) z aneksem kuchennym i łazienką. Usytuowane w kompleksie wypoczynkowym. Plaża: piaszczysta, wstęp bezpłatny (zestawy plażowe: leżaki, parasole dodatkowo płatne). Apartamenty trzypokojowe dla maks. 6 osób: pokój dzienny z tapczanem 2 os., sypialnia 2 osobowa (najczęściej z łóżkiem małżeńskim), sypialnia z 2 łóżkami (mogą być łóżka piętrowe).
 • Opuszczając apartament należy pozostawić go w czystości.
 • Przed zakwaterowaniem pobieramy kaucję w wysokości 100 €/każdy apartament zwracaną w dniu wyjazdu, pod warunkiem pozostawienia apartamentu w należytym porządku i nie stwierdzeniu braków lub uszkodzeń.
WARUNKI UCZESTNICTWA

Świadczenia zawarte w cenie:  

 • Przejazd autokarem podczas realizacji programu.
 • Ubezpieczenie NNW i KL.
 • Osobę z biura do koordynacji programu.
 • 7 noclegów w apartamentach według opisu.
 • Opłaty: za prąd, gaz, wodę w apartamencie
 • Trzy wycieczki trekkingowe z dojazdem autobusem (busem) w Dolomitach i jedna w Masywie Monte Grappy 
 • Na trasach trekkingowych przewodnik.
 • Opłata na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • Wydatków własnych uczestników.
 • Wyżywienia.
 • Opłaty klimatycznej (około 1,5 Euro od osoby, za każdy dzień pobytu).
 • Uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych.
 • Innych biletów wstępu.
 • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej: koszt ok. 3% ceny wycieczki.
 • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej i następstw chorób przewlekłych: ok. 7% ceny wycieczki.
SZCZEGÓŁOWY CENNIK OFERTY

Koszt wycieczki uzależniony jest  od ilości osób zakwaterowanych w 6 osobowym apartamencie

 

 • 6 osób w apartamencie – cena 1100,- zł od uczestnika
 • 5 osób w apartamencie – cena 1150,- zł od uczestnika
 • 4 osoby w apartamencie – cena 1200,- zł od uczestnika
 • 3 osoby w apartamencie – cena 1300,- zł od uczestnika
[ DOKUMENTY ]

Szczegółowe warunki uczestnictwa

Dodaj komentarz