WYPOCZYNEK NA ISTRII POŁĄCZONY Z TREKKINGAMI W GÓRACH DYNARSKICH
MAJÓWKA 2019
[ 10 dni ]

26 kwietnia – 05 maja 2019

Cena: od 850 zł od osoby

(cena uzależniona od standardu zakwaterowania uczestnika, nie zawiera udziału w wycieczkach trekkingowych)

 

Istria nazywana jest chorwacką Toskanią. Znajdziemy tu światowej klasy zabytki, wspaniałą kuchnię, niepowtarzalny klimat i atmosferę oraz cudny błękit morza. A co sprawia, że Istria jest taka wyjątkowa? To tu znajdziemy najdroższe jadalne grzyby świata trufle, oraz wyborne wino. Oprócz przysmaków znajdziemy tu wspaniałe, kamienne miasteczka i cudowny lazur morza. Wyjazd nad Adriatyk połączony będzie z możliwością kilku trekkingów.

Jak co roku w przedłużony weekend majowy wybieramy się na południe Europy. Czwarty raz z rzędu Chorwacja. Tym razem będzie to zupełnie nowy region, położony na północy kraju Półwysep Istria i jego okolice. Oprócz samej Chorwacji, w programie także ciekawostki w Słowenii

Jest to wycieczka autokarowa. Grupa zostanie zakwaterowana w domkach na wybrzeżu Adriatyku. Już w drodze dojazdowej zaczniemy zwiedzanie. Będą to Jaskinie Szkocjańskie w Słowenii. Jedne z największych atrakcji tego kraju, wpisane w 1986 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W drodze powrotnej zobaczymy z kolei stolicę Słowenii, Lublanę.

Na miejscu będziemy mieli do wyboru. wypoczywać nad morzem albo uczestniczyć w dodatkowych wycieczkach fakultatywnych. Półwysep Istria i okolice mają tak wiele atrakcji, że każdy wybierze coś dla siebie. Można będzie zobaczyć malutkie, klimatyczne miasteczka nadmorskie w Chorwacji, jak i w Słowenii, uczestniiczyć w poszukiwaniu trufli w miejscowości Montovun, czy w Fishpikniku na Adriatyku.

A jako, że biuro nasze specjalizuje się w organizacji wycieczek trekkingowych, będzie możliwość poznania północnej części Gór Dynarskich, na pograniczu chorwacko – słoweńskim. Przygotowane są w tym rejonie trzy trasy. Jedna w Chorwacji, w Parku narodowym Risnjak, z możliwością zdobycia najwyższego szczytu tego pasma, o nazwie Veliki Risnjak (1528 m. n. p. m.). Druga propozycja, to trekking po stronie słoweńskiej, z wejściem na najwyższy szczyt tego rejonu Veliki Śnieżnik, zwany Notrańskim (1796 m. n. p. m.). Trzecia propozycja trekkingowa, to trasa na samym Półwyspie Istria, w Parku Krajobrazowum Uczka. Tutaj zdobędziemy nawyższy wierzchołek Półwyspu, Wojak (1400 m. n. p. m.).

Oprócz standardowych wycieczek trekkingowych zaproponujemy łatwe trasy spacerowo – trekkingowe w okolicach miasteczka Montovun i Półwyspu Kamenjak.

1 DZIEŃ

Piątek 26.04.2019

Wyjazd z Wrocławia o godz. 18:30 i Świdnica o godz. 20:00. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię.

2 DZIEŃ

Sobota 27.04.2019

Przyjazd do Szkocjańskich jaskiń – zwiedzanie.

Przejazd do Chorwacji do Porecza. Zakwaterowanie.

3 DZIEŃ

Niedziela 28.04.2019

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

4 DZIEŃ

Poniedziałek 29.04.2019

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

5 DZIEŃ

Wtorek 30.04.2019

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

6 DZIEŃ

Środa 01.05.2019

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

7 DZIEŃ

Czwartek 02.05.2018

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

8 DZIEŃ

Piątek 03.05.2019

Dzień wypoczynku, jedna z wycieczek fakultatywnych, lub wycieczka trekkingowa.

9 DZIEŃ

Sobota 04.05.2019

Wykwaterowanie.

Wyjazd w drogę powrotną.

Przejazd do Lublany – zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy do Polski.

10 DZIEŃ

Niedziela 05.05.2019

Przyjazd do Świdnicy i Wrocławia w godzinach porannych.

 

WYCIECZKI TREKKINGOWE 

RISNJAK. Trekking w Parku Narodowym Risnjak około 50 zł + 45 HRK (wstęp do parku)

Kilkunastokilometrowa trasa piesza na Veliki Risnjak (1528 m.n.p.m.) w paśmie Górskiego Kotaru. Start z wysokości około 1100 m.n.p.m.

Risnjak, to Park Narodowy w Chorwacji, w regionie Górski Kotar. Masyw górski Risnjak należy do jednych z ładniejszych chorwackich gór. Składa się na niego szereg szczytów i gór.Nazwa tego lesistego masywu górskiego pochodzi od rysia, który jest jego najpopularniejszym mieszkańcem. Miłośnicy przyrody odwiedzają Risnjak ze względu na piękno gór, lasów, rzek i skał.

ŚNIEŻNIK NOTRJAŃSKI. Trekking po stronie słoweńskiej w Paśmie Śnieżnika około 50,- zł

Kilkunastokilometrowy trekking na słoweński Mały i Wielki Śnieżnik Notrjański. Zaczynamy z wysokości około 1200 m.n.p.m., by zdobyć Mały Śnieżnik (1694 m.n.p.m.) i Wielki Śnieżnik (1796 m.n.p.m.)

Mimo, że wysokość głównego z wierzchołków (Veliki Snežnik) nie powala na kolana – 1796 m n.p.m., góra jest miejscem niezwykłym pod względem dalekich obserwacji. Na wiele kilometrów we wszystkich kierunkach nie ma wyższego szczytu, przez co przy dobrej pogodzie widoki są niewiarygodne.

PARK KRAJOBRAZOWY UCZKA. Trekking w Parku Przyrody Uczka od 30,- zł

Trasa trekkingowa, która nas powiedzie na najwyższy szczyt Półwyspu Istria, Wojak (1400 m.n.p.m.). Zaczynamy z wysokości około 1000 m.n.p.m.

Uczka, to malowniczy Park przyrody oraz pasmo górskie z najwyższym szczytem Vojak 1400 m.n.p.m. oraz Veli Planik 1272 m.n.p.m. z których roztacza się malownicza panorama sięgająca 100 km na Istrię, Górski Kotar, Alpy, Włochy oraz wyspy Kvarneru: Krk, Cres, Lośnij. Przyroda w parku jest nietknięta, występują w nim chronione i rzadkie gatunki zwierząt i roślin.

PARK KRAJOBRAZOWY KAMIENJAK. Łatwa trasa trekkingowo – spacerowa od 20,- zł

Kilkukilometowa trasa, który pozwoli nam poznać najdalej na południe wysuniętą część Półwyspu Istria. To wąski półwysep o nazwie Kamienjak. Wycieczka niewymagająca, bez większych przewyższeń, piękna widokowo. 

Przylądek Kamenjak, na którym znajduje się Park Krajobrazowy, jest przyrodniczym fenomenem. Piękne plaże i widoki. Podobno rośnie tu aż 600 różnych gatunków roślinności

OKOLICE MOTOVUN. Trasa trekkingowa w okolicach miejscowości Motovun. od 20,- zł

Chyba najładniej położona miejscowość w centrum Istrii. Widoczne z daleka, bo rozpostarło się na wyniosłym wzgórzu. Motovun zlokalizowane jest w sercu Istrii, otoczone łagodnymi górami i wzniesieniami. Klimatyczne, średniowieczne miasteczko nazywane jest perełką środkowej Istrii. Motovun to miasto trufli. W okolicznych lasach znajdują się białe trufle. 

INNE WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Na miejscu możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych (przy minimum 30 chętnych) 

FISH PICNIC – 25€ od osoby

To całodzienna wycieczka obejmująca rejs statkiem, poczęstunek (ryba z surówkami, napoje) i zwiedzanie lub plażowanie.

POLOWANIE NA TRUFLE – 28€ od osoby

Kilkugodzinna wyprawa. Na początku poznamy historię rodziny zajmującej się poszukiwaniem trufli już od kilkunastu lat oraz historię występowania trufli na tym terenie. Następnie skosztujemy kilku potraw z truflami, by na końcu wyruszyć na poszukiwanie trufli ze specjalnie przeszkolonymi do tego celu psami. Oczywiście wszystko pod okiem przewodnika, który będzie opowiadał różne historie i ciekawostki.

KOPER I PIRAN –  od 30 zł od osoby

To dwa piękne miasteczka położone na słoweńskim wybrzeżu Adriatyku. W Piranie poczujemy klimat podobny do Dubrownika. Znajdziemy tu włoskie wpływy – wąskie uliczki i mnóstwo zakamarków. Uznawane jest za najpiękniejsze miasto na wybrzeżu Słowenii i podobno w przeszłości było wenecką twierdzą. Koper jest największym miastem na wybrzeżu Słowenii i jedynym portem handlowym Słowenii. 

ROVINJ I PULA – od 30 zł od osoby

Rovinj uważane jest za chorwackie Saint Tropez. W Rovinj przeplatają się klimaty włoskiego i chorwackiego miasteczka. Znajdziemy tu wzorowane na Wenecji pałace, średniowieczne domy oraz wąskie uliczki i zakamarki. Jednak jak na Chorwację przystało, znajdziemy tu kamieniste i skaliste plaże oraz krystaliczną wodę. Pula z kolei, to jedno z najciekawszych miast Istrii. Jest to najstarsze miasto wschodniego Adriatyku, nazywana chorwackim Rzymem, ponieważ zlokalizowana jest na siedmiu wzgórzach oraz ma swój własny, rzymski amfiteatr.

 

MAPA

Baza noclegowa

Miejsca trekkingów

Inne atrakcje turystyczne

GALERIA

Rovinj

Pula. Amfiteatr rzymski

Rovinj

Rovinj

Notranjski Śnieżnik

Jaskinie Szkocjańskie

Jaskinie Szkocjańskie

Piran

Piran

Jaskinie Szkocjańskie

Motovun

Motovun

Motovun

Kamenjak

Izola

Notranski Śnieżnik

Jaskinie Szkocjańskie

Mały Śnieżnik

Notranski Śnieżnik

PN Risnjak

PN Risnjak

Limski Kanał

Lublana

Lublana

ZAKWATEROWANIE
Plan apartamentów

Zakwaterowanie zapewniamy w kompleksie apartamentów z aneksem kuchennym i łazienką. Apartamenty znajdują się w okolicy Porecza, ok. 5 km od centrum tej miejscowości, około 100-400m od plaży. Niedaleko sklep, pizzeria, kawiarnie, restauracje. W pobliżu: zewnętrzny Aquapark (czynny od maja – ok. 2 km od obiektu), boiska i korty tenisowe (ok. 50 m od obiektów), Dinopark Funtana (ok. 4 km od obiektu). Plaża publiczna, żwirowo-kamienista. Każdy z apartamentów (ok. 38m2) składa się z 2 sypialni dwuosobowych (jedna sypialnia jest pokojem przechodnim), łazienki z prysznicem, jadalni z aneksem kuchennym i tarasu. Kuchnia wyposażona jest w najważniejsze przybory do sporządzenia posiłków (kuchenka, lodówka, sztućce, talerze, garnki, szklanki). W pokojach są również ręczniki i pościel. Internet Wi-Fi jest dostępny w okolicy recepcji.

Możliwa dostawka dla dziecka (80x160cm) do sypialni za dodatkową opłatą.

Wyżywienie

Cena wycieczki nie zawiera wyżywienia. Wyżywienie jest we własnym zakresie w oparciu o wyposażone aneksy kuchenne znajdujące się w apartamentach. Zaopatrzenie w produkty żywnościowe będzie możliwe w okolicznych marketach. 

INFORMACJE DODATKOWE

Cena wycieczki uzależniona od ilości osób zakwaterowanych w apartamencie:

4 osoby w apartamencie – 850,- zł od osoby

3 osoby w apartamencie – 880,- zł od osoby

2 osoby w apartamencie – 1000,- zł od oso

WARUNKI UCZESTNICTWA

Świadczenia zawarte w cenie: 

 • Przejazd autokarem w dwie strony
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Osobę z biura do koordynacji programu
 • 7 noclegów w apartamentach czteroosobowych
 • 2 wycieczki (bez biletów wstępu): Szkocjańskie Jaskinie, Lublana
 • Opłatę klimatyczną
 • Opłata na obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Wydatków własnych uczestników,
 • Wyżywienia
 • Wycieczek fakultatywnych i biletów wstępu
 • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej: koszt ok. 3% ceny wycieczki
 • Możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej i następstw chorób przewlekłych: ok. 7% ceny wycieczki

 

DOKUMENTY

Szczegółowe warunki uczestnictwa

Dodaj komentarz

Close Menu